Jakie meble do ogrodu wybrać?

Wybór mebli do ogrodu wcale nie jest taki prosty. Jeśli mielibyśmy decydować o tym, jakie cechy winny takie meble posiadać, pewnie podkreślalibyśmy ich odporność na wilgoć, trwałość i wytrzymałość na oddziaływanie promieni ultrafioletowych. Dlatego zastanówmy się jakie meble do ogrodu wybrać…

Meble drewniane do ogrodu

Jednym z najpopularniejszych rodzajów mebli ogrodowych są rzecz jasna meble drewniane. I choć na pierwszy rzut oka nie są one zbyt trwałe (zwłaszcza na oddziaływanie wilgoci) to jednak można to dość szybko zmienić – pokrywając je odpowiednią powierzchnią zabezpieczającą. Niestety czynność tą należy co jakiś czas powtarzać. Warto również pamiętać o malowaniu! Co kilka lat należałoby odświeżyć blaknącą powierzchnię naszych drewnianych mebli ogrodowych.

Meble do ogrodu

Meble do ogrodu

Meble wikliniane do ogrodu

Możemy też zastanowić się nad meblami wiklinowymi. Prezentują się one bardzo ciekawie i z pewnością są bardzo praktyczne i lekkie. Pamiętajmy jednak o tym, że… meble te bardzo źle znoszą wilgoć. Dlatego warto zainstalować je w osłoniętym przed deszczem miejscu. Szkoda, gdyby nasze dopiero co zakupione meble do ogrodu (z wikliny), miały szybko ulec zniszczeniu.

Meble z techno-rattanu

Meble wykonane ze specjalnej, sztucznej żywicy (technorattanu), wydają się najrozsądniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zastosowanie ogrodowe. Dlaczego?

1. Są one odporne na działanie wody. Możemy je wystawić na deszcz, ulewę a nawet – na opady śniegu. Tu pojawia się kolejna ich zaleta – są odporne na działanie mrozu.

2. Meble wykonane z technorattanu są odporne na działanie promieni ultrafioletowych. Ma to szczególne znaczenie w ogrodzie – miejscu tak narażonym na ich oddziaływanie. Skutki działania promieni UV najlepiej widać na przykładzie innych rodzajów mebli, które po kilku sezonach zamiast upiększać, zwyczajnie szpecą.

3. Meble z technorattanu doskonale wytrzymują konfrontację z plamami i szeroko pojętym brudem. Dzięki specyficznej, gładkiej strukturze, wystarczy je przetrzeć, by na powrót zyskały one swój piękny wygląd.

Leave a Reply