Elegancja we wnętrzach? Poznaj FeelNess Matt!

Aranżacja wnętrza, niezależnie od jego metrażu, wymaga przemyślenia oraz dobrej organizacji. Na końcowym etapie procesu, po uprzednim położeniu podłóg czy pomalowaniu ścian, przychodzi czas na dobór mebli. Muszą one być nie tyle funkcjonalne, ile pasować do stylu pomieszczenia. Jeżeli zdecydowaliśmy się na nieco elegantszą kreację, warto zatem postawić na komponenty z nim spójne. Jednym z popularniejszych elementów używanych do produkcji takowych są płyty MDF, w tym m.in. model FeelNess Matt, produkowany przez Kronospan. Czym się wyróżniają oraz jak powinniśmy o nie dbać?

Płyta MDF – czym się charakteryzuje?

Płyta MDF (ang. Medium Density Fibreboard) to płyta pilśniowa, wykonana z włókien drzewnych o średniej gęstości. Aby ją uzyskać, specjaliści mieszają zmielone drewno oraz związki organiczne, następnie poddając produkt obróbce oraz prasowaniu. Dzięki temu ten rodzaj płyty meblowej jest niezwykle twardy, ale i jednolity, idealnie więc nadaje się do produkcji mebli mających służyć nam latami. Jego główną zaletą jest różnorodność, znajdziemy bowiem szereg kolorów i wzorów, które z powodzeniem dopasujemy do preferowanego stylu wnętrza. Co więcej, w przeciwieństwie do naturalnego drewna, jest ona zdecydowanie bardziej atrakcyjna cenowo, co znacząco wpływa na popyt i jej popularność. Odporna na zatłuszczenia oraz negatywne działanie środków chemicznych – świetnie sprawdzi się zatem w produkcji mebli kuchennych tj. blaty czy stoły. Czy ma jakieś wady? Jak każdy tego typu artykuł, nie jest ich pozbawiona. Jest nieco bardziej podatna na działanie wilgoci, jeśli nie jest odpowiednio wykończona. Przy montażu mebli wykonanych z płyty MDF w naszej kuchni czy łazience, zadbajmy o ich odpowiednie wykończenie (lakierowane lub foliowane) oraz zabezpieczmy krawędzie. 

FeelNess Matt – od ogółu do szczegółu

Aranżacja w nowoczesnym, eleganckim stylu? FeelNess Matt, najnowszy produkt z oferty firmy Kronospan, dystrybuowany zarówno stacjonarnie w sieci „Strefy Płyt”, jak i online, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sama płyta pokryta jest dekoracyjną folią PET i dodatkowo zabezpieczona folią chroniącą przed zarysowaniem, co zdecydowanie wyróżnia ją spośród innych tego typu artykułów na rynku. Nie musimy obawiać się, iż uszkodzi się jeszcze na etapie montażu. Dziesięć uniwersalnych matowych kolorów pozwala nam na dobór odcienia pod wybrane pomieszczenia, wszystkie z nich eksponując w unikalny sposób. Jeżeli chcesz utrzymać swoją kuchnię w mocnych barwach, postaw na modele tj. FeelNess Czarny bądź Antracyt. Wzbogać ją jasnymi dodatkami oraz roślinnością, a uzyskasz piękną, modernistyczną aranżację. W przypadku, gdy zależy Ci na rozjaśnieniu wnętrza, czy to FeelNess Satynowy, czy Kaszmir to płyty warte uwagi.

Jak dbać o płyty meblowe?

Samo wyposażenie się w płyty meblowe FeelNess Matt nie wystarczy, musimy bowiem zadbać o ich odpowiednio konserwację. Aby utrzymać je w najlepszej kondycji przez jak najdłuższy okres, zalecane jest używanie nieściernych środków czyszczących, które przeznaczone są do powierzchni plastikowych. Szmatki czyszczące powinny być miękkie oraz delikatne, niekoniecznie mocno nawilżone. W przypadku cięższych zabrudzeń użyjmy środków chemicznych tj. mleczko pielęgnujące czy płyn do mycia szyb. Zwracajmy jednak uwagę na ich skład, najlepiej bowiem, aby były to produkty naturalne i ekologiczne, nieniszczące powierzchni, przy jednoczesnym jej wygładzeniu. Czego powinniśmy unikać? Nie stosujmy zmywaków o twardej powierzchni, nie zostawiajmy na blatach czy stołach gorących napojów i naczyń, a także nie narażajmy ich na nadmierne działanie wilgoci czy pary wodnej. Pamiętajmy również o korzystaniu z okapów, które ochronią nasze meble przed tłustymi osadami. Tak zadbane meble wykonane z płyt FeelNess Matt z powodzeniem będą służyły nam latami.

One Response

  1. Mariusz 24 kwietnia, 2022

Leave a Reply