Stelaż – czyli podstawa każdego łóżka

Łóżko to najważniejszy mebel w naszym mieszkaniu. To na nim spędzamy ok. 1/3 swojego życia, regenerując siły po pełnym pracy dniu oraz przygotowując się na kolejne wyzwania. Zdrowy sen to jedna z najbardziej istotnych kwestii wpływających na nasze samopoczucie i jakość życia. Warto upewnić się, że będzie on jak najlepszej jakości, wybierając stelaż idealnie dostosowany do naszych potrzeb.

Dlaczego wybór stelaża jest tak ważny?

Stelaż jest bardzo niepozornym elementem składowym łóżka, na który zwraca uwagę niewielu z nas. To błąd – choć przez większość czasu w ogóle go nie widzimy, pełni on bardzo ważne funkcje. Jeśli zostanie właściwie dobrany, zapewnia prawidłową wentylację materaca – sekret tkwi w doborze wielkości przerw między listwami. Z kolei ich elastyczność sprawia, że materac jest chroniony przed odkształceniami. Oprócz tego dobry stelaż to odciążenie dla naszego kręgosłupa. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę, by uchronić się przed przyszłymi dolegliwościami.

interentowy sklep z meblami

Jaki powinien być dobry stelaż?

Bardzo istotny jest materiał, z którego został wykonany stelaż – najlepiej, by był odporny na nacisk oraz odkształcenia. Oprócz tego dobre produkty powinny być elastyczne i dostosowywać się do kształtu ciała, niezależnie od tego, jaką pozycję do spania przyjmiemy. Dzięki temu nie uciskają mięśni, stawów ani kręgosłupa, a użytkownicy nie muszą się martwić o wystąpienie takich niedogodności jak sztywność mięśni czy wybudzanie się z powodu dyskomfortu.

Możliwość regulacji wysokości

Jeśli zależy nam na stelażu, który będziemy mogli dostosować do swoich aktualnych potrzeb, warto wybrać model z możliwością regulacji wysokości, który pozwala na zmianę ustawienia zagłówka oraz podnóżka, co może być nieocenione m.in. w przypadku osób, które lubią czytać książkę lub oglądać telewizję przed snem. Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje tego typu mechanizmów. Stelaże regulowane ręcznie wyposażone są w blokady znajdujące się w zapadkach. Z kolei elektryczne zapewniają większą liczbę opcji do wyboru i gwarantują wyjątkowy komfort użytkowania oraz obsługi.

Leave a Reply