Czerwona sofa- trafny akcent w salonie

Wybierając meble do salonu, raczej mało kto szuka innowacyjnych wzorów i aranżacji. Nic w tym dziwnego – przecież w naszych głowach pojawił się model salonu, który mimowolnie powtarzamy co jakiś czas. Warto by tu coś zmienić i wybrać meble, które w odważny sposób zaprzeczyłyby nudnym i sprawdzonym salonowym aranżacjom. Jak to zrobić? Może warto pomyśleć o czerwonej sofie?

Dlaczego akurat czerwień?

Czerwień jest wręcz idealną barwą, jeśli zależy nam na ekstrawagancji. Nie ma co ukrywać – barwa ta niesamowicie wyróżnia się na tle całej aranżacji wnętrza. Dlatego jeśli chcemy zaszokować osoby, które będą w przyszłości nas odwiedzać, doskonałym pomysłem będzie postawienie właśnie na czerwień.

A jeśli mówimy o swoistym „szoku’, to najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na czerwień w centralnie usytuowanych lokacjach wewnątrz naszego domu. Sofa jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu. To właśnie na niej przesiadują nasi goście i co ważne – jest ona zwykle usytuowana centralnie. Dlatego czerwona sofa w salonie będzie jedną wielką ekstrawagancją.

Czerwona sofa

Czerwona sofa

Czy tylko sofa?

Oczywiście nie oznacza to, że wyłącznie sofa powinna być czerwona (jeśli zależy nam na ekstrawagancji). Oprócz niej w naszym pokoju gościnnym mogą pojawić się także inne czerwone meble do salonu. Jakie? To już nasza własna inicjatywa…

Czy czerwień to jedyne rozwiązanie?

Jak już wspomnieliśmy, kolor czerwony niezwykle mocno rzuca się w oczy. Ale nie znaczy to, że wyłącznie czerwień decyduje o ekstrawagancji. Zastanówmy się, na jaki kolor sofy do salonu moglibyśmy się zdecydować…

Dobrym pomysłem byłoby zakupienie sofy np w kolorze żółtym, pomarańczowym bądź podobnym. Co więcej, moglibyśmy w tym miejscu pomyśleć o dodatkach. Wyobraźmy sobie naszą wymarzoną, żółtą sofę na ciekawym i kolorowym dywanie. Czy taka propozycja nie wyglądałaby ciekawie? A może tak zastanowić się nad innymi dodatkami, które mogłyby jeszcze bardziej podkreślić tą egzotyczną barwę w naszym salonie?

Leave a Reply