Drewniane meble – trend w aranżacjach

Meble drewniane to standard jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń klasycznych i tych nieco bardziej nowoczesnych. Oczywiście styl nowoczesny wyklucza w pewnym stopniu drewno, zastępując je zupełnie nowymi (i niespotykanymi wcześniej) materiałami. Dziś jednak zajmiemy się bardziej klasycznym podejściem do aranżacji wnętrz w oparciu o drewno rzecz jasna.

Drewno we wnętrzach

Mówiąc o drewnianych aranżacjach wnętrz, nie musimy mieć na myśli wyłącznie drewnianych mebli. Bardzo często spotykanym drewnianym elementem aranżacyjnym są różnego rodzaju boazerie.

Dzięki nim nasze pomieszczenia stają się piękniejsze. Drewno jest wręcz wspaniałym materiałem dekoracyjnym. I we wnętrzach naszych domów, prezentuje się o wiele lepiej niż tapety czy gładź…

Drewniane meble

Drewniane meble

Drewno jako trend w aranżacjach

Jak już wspomnieliśmy „drewniany” trend w aranżacjach może mieć dwojaką postać. Z jednej strony, możemy mieć na myśli aranżacje oparte o różnego rodzaju meble i dekoracje drewniane. Z drugiej strony, drewno możemy wykorzystać w postaci wspomnianych boazerii, płyt przypodłogowych itd.

Rola drewna w aranżacjach wnętrz jest wręcz ogromna. Drewno mogliśmy spotkać we wnętrzach domów już w starożytności. W średniowieczu do samego drewna dołączyły różnego rodzaju dekoracje i trofea. Nawet w czasach tak zwanej „komuny” drewno było doskonałym materiałem aranżacyjnym. To właśnie z niego budowano między innymi „meblościanki”, które zresztą same w sobie miały być elementem dekoracyjnym każdego ówczesnego wnętrza.

Drewniane meble w aranżacjach

Również i dziś meble drewniane bardzo często są wykorzystywane do celów aranżacyjnych. Co prawda ich wygląd jest już nieco bardziej nowoczesny i smukły, ale… no właśnie, wciąż odgrywają one ogromną rolę w aranżacji wnętrz.

W dzisiejszym, stylowym wnętrzu taką właśnie dekoracją może być szafa przesuwna, komplet mebli kuchennych itd. Jednym słowem wszystko co z drewna…

Leave a Reply