Styl klasyczny czy nowoczesny?

Każdy z nas posiada swój ulubiony styl wnętrzarski, który chętnie stosuje w swoim mieszkaniu lub domu. Jedni chętnie wybierają klasyczne rozwiązania, wzorowane na tradycyjnych elementach mebli. Inni zaś są zwolennikami nowoczesnych rozwiązań. Dla jednych starannie ozdobione elementy drewniane to konieczność w wystroju wnętrza, inni zaś stawiają na minimalizm.

Salon łączący style

Urządzanie wnętrz to pewnego rodzaju gra styli. Warto wybierać niecodzienne rozwiązania. Takim może być łączenie różnych elementów, które zwykle utożsamiane są z jednym lub kilkoma stylami wnętrzarskimi. Duże, lampy, sztukateria, meble na nóżkach, które dodają im lekkości i elegancji to tylko przykłady. Wygodne kanapy w otoczeniu pamiątek, znajdujących się na półkach stanowić będą świetne miejsce na relaks przy ulubionej książce. Warunkiem jest spójność,  a zarazem różnorodność kolorystyczna, co w tym przypadku gwarantuje szeroka paleta dekorów płyt laminowanych  Kronospan.

Minimalistyczna łazienka w ciemnej kolorystyce

Łazienki w nowoczesnych wnętrzach również swoim wyglądem odbiegają od tych, które posiadają półki przepełnione różnego rodzaju kosmetykami. Pomieszczenie to oczywiście narażone jest na duży kontakt z wodą, dlatego warto wybrać solidne płyty akrylowe, które gwarantują skuteczną ochronę na długie lata. Łazienka w nieco ciemniejszej kolorystyce to ciekawy sposób na odbiegnięcie od standardowych, bezpiecznych rozwiązań. Płyty Acrylic Matt firmy Kronospan świetnie sprawdzą się w łazienkach, gdyż są łatwe do utrzymania w czystości (posiadają ulepszone właściwości zapobiegające pozostawaniu odcisków palców) oraz są wytrzymale.

Nowoczesna sypialnia w jasnych odcieniach

Minimalistyczne wnętrza utożsamianie są z nowoczesnym stylem, który charakteryzuje się brakiem zbędnych dodatków w różnych postaciach. Nie znajdziemy w nim mebli, na których znajdują się liczne pamiątki lub ramki ze zdjęciami. Dla niektórych styl taki jest odzwierciedleniem dyscypliny. Bałagan to element, który nie pojawia się w tego typu miejscach. Duża praktyczna szafa mieści w sobie wszystkie przedmioty, które mogłyby powodować niepotrzebny chaos w tym perfekcyjnie zaplanowanym wnętrzu. Wykonana z płyty matowej lub z wysokim połyskiem, sprawia, że funkcjonalność łączy się z wysoką jakością, dzięki płycie akrylowej Acrylic Matt lub Acrylic Gloss Kronospan. Niewielkie dodatki w postaci przykładowo rośliny w niecodziennej doniczce dodają urozmaicenia tej przestrzeni, nie zakłócając przy tym minimalistycznego podejścia. Inne ciekawe formy, które mogą wzbogacać nasze wnętrza opisywane są w oryginalny sposób na stronie Kronosfera.

Biel i drewno w kuchni

Osoby szukające równowagi pomiędzy nowoczesnym designem, a klasycznym wydźwiękiem mogą zdecydować się na kuchnię w białej kolorystyce. Nowoczesna linia mebli, która nie posiada tradycyjnych klamek kuchennych to  świetny wybór. Zaś fronty z drewnianym dekorem, stanowią odpowiednik tradycyjnych klimatów, w których były wykonywane kuchnie. Całość uzupełnia oczywiście blat, czyli najważniejszy element każdej kuchennej powierzchni roboczej. Musi być on odporny na zarysowania, wysokie temperatury bądź wodę. Idealną propozycją jest w tym przypadku kolekcja blatów Slim Line, która dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Pole tekstowe: K023

Leave a Reply