Jak odnowić starą szafę?

Czasem, jeżeli żyjemy w jednym miejscu dłużej, stare wnętrza zaczynają nas nużyć. Chce się wtedy zrobić cokolwiek, co mogłoby odświeżyć nasze środowisko. Niestety totalny remont i zakup nowych mebli nie będzie tanim przedsięwzięciem. Istnieją jednak inne metody, które znacznie mniejszym kosztem umożliwią odnowienie mieszkania czy pokoju. Jednym z tańszych sposobów jest zakup odpowiedniej dla naszego pokoju fototapety. Fototapety mogą być zdobione pięknymi znanymi wzorami kwiatów i elementów roślinnych. Mogą być też przyozdobione zupełnie niekonwencjonalnymi wzorami, które na przykład miałyby podkreślić wyjątkowość naszego charakteru i stylu.

Jakie fototapety są najlepsze?

Najlepsze fototapety to takie, które są wykonane z materiałów przepuszczających wilgoć i dodatkowo są zabezpieczone w procesie laminacji. Laminacja sprawi, że fototapeta będzie odporna na zadrapania albo otarcia. To może być szczególnie przydatne, jeżeli chce się odświeżyć pokój dzieci. Nie od dziś wiadome jest, że dzieciaki lubią sprawdzać właściwości lotne ich zabawek. Tak zabezpieczone fototapety w pokoiku dziecięcym dadzą większa długość potencjalnego użytkowania. Z pewnością też, fototapety te przyniosą zmiany mniejszym kosztem. W razie ich uszkodzenia można odnowić pokoik nadal niewysokim wkładem i prościej niż na przykład malowanie całego pomieszczenia. Maluchy z pewnością docenią widok roześmianych bajkowych postaci na ich meblach czy ścianach. Takie fototapety będą stymulowały ich wyobraźnię i pobudzą do ciekawości świata. Podobne efekty dadzą ciekawe fototapety w pokojach dorosłych.

Stary mebel

Stary mebel

Fototapeta nie tylko na ścianę

Fototapety nie stosuje się jedynie na ścianę. Rynek jest bogaty w taką ilość materiałów, z których są wykonane i powierzchni mocowania, że na pewno znajdziemy coś nawet na nasze meble. Może chcemy, aby szyba w drzwiach wewnętrznych nie była matowa i monotonnie przeźroczysta. Może jej nudny wizerunek ociepli fototapeta z zachęcającym widokiem na plażę. Fototapeta na szafę nie koniecznie będzie mocowana w taki sam sposób jak inne tapety. Mogą to być naklejki na szafę, które z łatwością można przykleić do płaskiej powierzchni drzwiczek lub bocznych ścianek mebli. Całość mogą w piękny sposób uzupełnić fototapety z krajobrazem. Pokój tak ozdobiony, będzie wydawał się zupełnie nowym pomieszczeniem, jeżeli do tego zdecydujemy się na przemeblowanie szafek z ich starych miejsc na nowe. Łącząc te wszystkie działania, można uzyskać efekt, który da wrażenie totalnie nowego spojrzenia na swój pokój. Efekt świeżości, której w wystroju bardzo pragnęliśmy zostanie z pewnością osiągnięty.

Leave a Reply