Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Gdy odwiedzamy czyiś dom, naszą uwagę przykuwają meble… Tak, to one są wizytówką naszego gospodarza. Jeśli więc nasza uwaga tak często spoczywa na meblach właściciela domu lub mieszkania, nie spodziewajmy się, że w przypadku naszych gości będzie inaczej. Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Czyszczenie a czyszczenie…

Nie łudźmy się – standardowe i szybkie czyszczenie powierzchni mebli nie sprawi, że zaczną one lśnić własnym blaskiem. Żeby doprowadzić do takiego stanu, musimy przygotować odpowiednie specyfiki. Większość naszych mebli to meble drewniane. Zastanówmy się więc co zrobić, by zaczęły one naprawdę pięknie błyszczeć.

Meble na połysk

Meble na połysk

Pomyślmy o odpowiednim specyfiku

Czyszczenie mebli na wysoki połysk nie jest możliwe za pomocą środków „do wszystkiego”. Jeśli mamy do czynienia z meblami drewnianymi to pamiętajmy, że ich powierzchnia jest szczególnie wrażliwa na środki chemiczne. Może się okazać, że zastosowane przez nas chemikalia sprawią, że posiadane przez nas meble drewniane już nigdy nie zabłysną.

Co więc stosować? Najlepiej produkty przystosowane do mebli drewnianych. Najczęściej posiadają one w swoim składzie wosk, który nie tylko pomaga czyścić zabrudzoną powierzchnię (również z tłustych plam), ale przede wszystkim tworzy specyficzną warstwę ochronną. Dzięki niej blask naszych mebli będzie widoczny jeszcze przez długi czas.

Nie tylko jak, ale też czym…

Jeśli zależy nam na wyczyszczeniu mebli na wysoki połysk, nie możemy wyłącznie zastanawiać się nad wykorzystywanymi przez nas specyfikami. Liczyć się będzie również to, jakimi narzędziami czyścimy daną powierzchnię.

Do mebli drewnianych najlepiej nadaje się miękka ściereczka. Czasami możemy też wykorzystywać delikatną gąbkę. Pamiętajmy jednak, że meble drewniane bardzo źle znoszą nadmiar wody. Dlatego gąbki i ścierki powinny być jedynie wilgotne.

Jeśli zastosujemy się do tych porad, odświeżanie połysku nie będzie czasochłonną koniecznością, ale krótkotrwałą, przyjemną czynnością!

Leave a Reply