Fotel dla otyłych – jak dobrać odpowiedni?

Aranżacja domowego biura to nie tylko wystrój wnętrza i gadżety które tu i ówdzie możemy spotkać. Elementami aranżacyjnymi są również przedmioty codziennego użytku, takie jak biurko czy fotel. Szczególnie ten drugi powinien być dopasowany do naszych anatomicznych wymagań. Co zrobić, jeśli jesteśmy otyli i jednocześnie chcemy kupić fotel na długie lata?

Fotel

Fotel

Po pierwsze – cena

Jeśli jeszcze nie mieliśmy do czynienia z klasycznymi „biurowymi” fotelami obrotowymi, to nie kupujmy fotela, którego cena nie przekracza 100 – 150 zł. Fotele te są najczęściej dopasowane do osób szczupłych. Możemy być pewni, że po kilku miesiącach użytkowania, mebel ten po prostu ulegnie zniszczeniu.

Po drugie – certyfikat

Często się zdarza, że fotele dla otyłych posiadają certyfikat, potwierdzający ich funkcjonalność nawet przy obciążeniach rzędu 150 kilogramów. Dlatego też jeśli decydujemy się na zakup fotela przeznaczonego dla osób otyłych, powinniśmy kierować się właśnie tym certyfikatem.

Po trzecie – konstrukcja

Idealny fotel dla osób otyłych powinien mieć przede wszystkim bardzo mocną konstrukcję. Można to bardzo szybko wychwycić wzrokiem, porównując najtańsze modele foteli obrotowych z modelami posiadającymi wspomnianą certyfikację. Pod żadnym pozorem nie kupujmy foteli o lekkiej konstrukcji, gdyż narażają one użytkownika na poważne uszczerbki zdrowia a nawet – na utratę życia.

Co jeszcze powinien posiadać fotel z przeznaczeniem dla osób otyłych?

1. Regulowaną wysokość siedziska – dzięki niej, osoba siedząca na fotelu będzie mogła ustawić sobie odpowiednią wysokość siedzenia. Sprzyja to komfortowi w pracy.

2. Regulowane oparcie – co prawda istnieją rodzaje foteli, które nie posiadają tej funkcji, ale w dzisiejszych czasach jest to prawdziwy standard.

3. Podłokietniki – znacznie zwiększają komfort pracy w warunkach utrzymywania wymuszonej pozycji.

Pamiętajmy, że ze względu na swoją wagę, osoba otyła ma specyficzne wymagania odnośnie stanowiska pracy. Wiąże się to z jej specyficzną budową i ochroną zdrowia.

Leave a Reply