Domowe biuro – jak go urządzić?

Coraz większą popularnością cieszy się praca przez internet. Najczęściej ma ona formę pracy zdalnej, co oznacza, że wykonujemy ją zwykle w domu. Wymaga to przygotowania odpowiedniego stanowiska pracy, które pozwoli nam w miarę szybko i komfortowo pracować.

Jak urządzić domowe biuro?

Na samym początku powinniśmy stworzyć plan, jak takie biuro winno wyglądać. Zastanówmy się również, jak chcemy rozwiązać niektóre kwestie techniczne, takie jak dostęp do sieci (WiFi, Ethernet), czy też… ułożenie przewodów. Na powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu…

Domowe biuro

Domowe biuro

Zadbaj o miejsce

Na samym początku pomyśl o tym, gdzie chcesz pracować. Na pewno miejsce to musi znajdować się w pobliżu gniazdek elektrycznych (można zakupić listwę). Nie bez znaczenia jest też kwestia samego oświetlenia czy też… ułożenia ciała. Pamiętajmy, że każde stanowisko pracy musi być odpowiednio oświetlone. Nie zapominajmy również o tym, by nasza postawa ciała nie była zgarbiona. Dlatego kupujmy sprawdzone meble do biura.

Zadbaj o internet

Twoje domowe biuro musi mieć dostęp do internetu. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z dobrodziejstw sieci WiFi. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, postaraj się o internet mobilny. W przypadku internetu „z kabla” będziesz w pewnym stopniu ograniczony i co więcej – pojawi się kolejny przewód, którego przecież nie chcesz mieć.

Pomyśl o dekoracjach

Dekoracje do biura również mają ogromne znaczenie. Przede wszystkim powinny one pomagać Ci się odreagować. Wszyscy wiemy, jak męcząca może być praca zdalna przez internet. Dlatego proste, poprawiające humor gadżety, mają tu ogromne znaczenie.

Przewody – ważna rzecz

Zaprojektuj swoje biuro tak, by zminimalizować liczbę przewodów. Jeśli jest taka szansa, to staraj opierać się na technologii bezprzewodowej. Istnieją urządzenia biurowe, które coraz częściej ją wykorzystują.

Jeśli już musisz poprowadzić przewód (a płynie nim prąd o napięciu wyższym niż 50V) zadbaj o dodatkowe ekranowanie. Przyda Ci się ono również w przypadku różnych przewodów, w obrębie których przepływa sygnał wysokiej częstotliwości.

Projekt domowego biura to dopiero początek! W międzyczasie wprowadź wszystkie ulepszenia, które wpadną Ci do głowy.

One Response

  1. Marta 1 grudnia, 2016

Leave a Reply