Jak przygotować ścianę do malowania?

Każdy z nas powinien od czasu do czasu pomalować ściany, ponieważ zbiera się na nich brud, kurz oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Każdy z nas chce, bowiem czasem odświeżyć wnętrze pokoju i przemalować ściany na inny kolor. Jeżeli chcemy osiągnąć idealny kolor ściany powinniśmy zadbać o dobrą farbę, odpowiednie narzędzia oraz dobrą organizacje pracy.

Co zrobić przed malowaniem ścian?

Zanim zaczniemy nakładać farbę powinniśmy pamiętać, aby dokładnie oczyścić powierzchnie ściany. Wszelkie niedoskonałości ściany np. (nierówności, dziury itp.) mogą po malowaniu nieestetycznie wyglądać. Malowanie ścian w pokoju może wykonać każdy za pomocą odpowiednich narzędzi. Jeżeli jednak nie mamy zbyt dużo czasu wtedy możemy zatrudnić ekipę remontową.

Malowanie ściany

Malowanie ściany

Przygotowywanie ścian do malowania. O czym należy pamiętać!

1. Przed pomalowaniem ściany powinniśmy zadbać również o nasze podłoże. Jest to ważne, ponieważ plamy z farby są ciężkie do usunięcia, dlatego na podłodze należy położyć gazety lub folię. Należy również odsunąć lub wynieść do innego pomieszczenia zbędne meble.

2. Następnie dobrze jest oczyścić ścianę z kurzu oraz zedrzeć starą farbę lub tapetę za pomocą szpachelki lub papieru ściernego. Przydatna jest również szlifierka z odpowiednią nasadką.

3. Wszelkie dziury widoczne na ścianie należy uzupełnić masą szpachlową za pomocą packi szpachlowej. Masę szpachlową można nabyć w każdym sklepie budowlanym.

4. Bardzo ważne jest odpowiednie zagruntowanie ściany, dzięki czemu farba jest lepiej wchłaniana oraz ma lepszą przyczepność. Dzięki temu zabiegowi zużywa się mniej farby. Gruntować należy za pomocą odpowiedniego preparatu dostępnego w każdym sklepie budowlanym.

5. Po wyschnięciu gruntu można przystąpić do malowania. Jeżeli chcemy mieć pewność ze grunt odpowiednio się wchłoną należy dotknąć ściany.

Leave a Reply