Jak dbać o porządek w mieszkaniu

Porządek w mieszkaniu to rzadko spotykane zjawisko. Mało kto ma w domu idealnie czysto. Często się zdarza, że pełne i całkowite sprzątanie domu odbywa się przed wizytą gości… A co potem? Czy nie wracamy do starego nieporządku? Sprawdźmy co zrobić, by utrzymać czystość i harmonię wewnątrz naszego domu i jak konserwować meble, by służyły nam one na jak najdłużej.

Blaty i stoły

Blaty i stoły to powierzchnie poziome, które bardzo szybko rzucają się w oczy. Dotyczy to zarówno gości jak i zwykłych domowników. Dlatego warto pomyśleć o utrzymaniu tych powierzchni w naturalnej czystości. Jak to zrobić? Wystarczy, że po każdym posiłku i po każdym gotowaniu przetrzemy wilgotną szmatką (z dodatkiem detergentu) daną powierzchnię. Jeśli zaś chcemy mieć blat na połysk, możemy stosować dedykowane dla niego środki czyszczące.

Czyścimy meble

Porządek w naszym domu zależy również od tego, jak czyste są nasze meble. To one zajmują mnóstwo miejsca i to od nich zależy jak będzie prezentować się wnętrze naszych pomieszczeń.

Zwykle mamy do czynienia z meblami drewnianymi. Nie łudźmy się – są one znacznie mniej odporne na działanie wody i detergentów, niż meble wykonane z tworzyw sztucznych. Dlatego w przypadku mebli drewnianych pamiętajmy o lekko wilgotnej ścierce i dedykowanych dla nich środkach czyszczących. Niech zawierają one wosk. Dzięki niemu na dłużej utrzymamy efekt błyszczących się powierzchni. Błyszczące i czyste meble to synonim harmonijnego wnętrza.

Odkurzacz

Odkurzacz

Porządki na co dzień

Nie zapominajmy również o tym, że jesteśmy zobowiązani do porządkowania wnętrza naszego domu i mieszkania również na co dzień. Nie zapominajmy o codziennym myciu naczyń i sztućców. Co więcej – zabierając jakąś rzecz pamiętajmy, by odłożyć ją na dane miejsce. Być może zalecenia te są znane wszystkim, ale dzięki nim możemy mieć pewność, że na długo utrzymamy porządek.

Podsumowując utrzymanie porządku w naszym domu bądź mieszkaniu tak naprawdę nie wymaga żadnej filozofii. Wszystko zależy od naszego samozaparcia i określonych nawyków.

Leave a Reply