Jak dobrze zagospodarować przestrzeń pod schodami?

Z pewnością każdy z nas w swoim domu posiada przestrzeń pod schodami. W bardzo wielu rozwiązaniach zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak również w nieco starszych rozwiązaniach przestrzeń pod schodami jest pusta. Warto pamiętać, iż możemy ją doskonale zagospodarować. Jednak jak to zrobić?

Co trzymać pod schodami?

W bardzo wielu domach pod naszymi schodami znajduje się wolna przestrzeń, w której zazwyczaj nic się nie znajduje. Jednak warto pamiętać, iż możemy ją odpowiednio zagospodarować. Wystarczy jedynie pomyśleć, co moglibyśmy tam schować.

Przede wszystkim zanim zajmiemy się przestrzenią pod naszymi schodami powinniśmy pomyśleć, jak ona wygląda. Jeżeli przykładowo jest to stare budownictwo, pod naszymi schodami może znajdować się doskonałe miejsce na małą komórkę.

Warto wówczas dorobić drzwiczki i wstawić tam przykładowo odkurzacz oraz różnego rodzaju środki czyszczące, a także pozostałe sprzęty, które wykorzystujemy do sprzątania. Jednak jeśli nasze budownictwo jest nowoczesne, często przestrzeń pod schodami jest także inna. Przykładowo jeżeli nasze schody są proste i niezabudowane, pod naszymi schodami możemy poustawiać kolorowe pudła.

W tego typu produktach możemy schować wszystkie drobiazgi, których nie używamy na co dzień, a które tylko zagracają nasze mieszkanie.

Praktyczne zagospodarowanie przestrzeni pod schodami

Warto pamiętać, iż odpowiednio zagospodarowana przestrzeń w naszym domu sprawi, iż będzie w nim zdecydowanie więcej miejsca. Z tego powodu tak ważne jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni pod schodami, ponieważ zazwyczaj nikt z niej na co dzień wcale nie korzysta, a może stanowić doskonałe miejsce do schowania przedmiotów, których używamy tylko raz w tygodniu.

Meble pod schodami

Meble pod schodami

Warto pamiętać, iż przestrzeń pod naszymi schodami możemy zagospodarować. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pod schodami sprawi, iż zyskamy nowe miejsce dla wielu rzeczy, które do tej pory zagracały nasz pokój. Dzięki temu nasz dom stanie się zdecydowanie bardziej przestronny.

 

Leave a Reply