Jak wybierać meble do pokoju nastolatka?

Urządzanie pokoju dla nastolatka nie jest łatwe. Jeszcze do niedawna rodzice mieli całkowicie „wolną rękę” w dobieraniu mebli i dekoracji, teraz muszą wziąć pod uwagę również zdanie owego młodego człowieka.

Wystrój jego pokoju musi być pokierowany indywidualnym stylem jego mieszkańca. Warto zatem zadbać, aby wszystkie jego element konsultować właśnie z nim. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę wybierając meble dla nastolatka.

Manifestacja stylu

Aranżacja wnętrza pokoju mieszkalnego nastolatka, podobnie, jak jego ubiór, odzwierciedla jego styl i jest sposobem na wyrażenie siebie. Dlatego jako rodzice, nie powinniśmy przeszkadzać młodym w dobieraniu poszczególnych jego elementów, a tym bardziej już narzucać własnej woli, gdyż może to spowodować odwrotny skutek od zamierzonego. A młody człowiek, zamiast wybrać zgodnie ze swoją myślą i upodobaniem, zdecyduje się na zestaw, który będzie najmniej podobał się jego rodzicowi.

Dlatego wspomagając młodego człowieka w doborze odpowiednich wzorów, staraj się zwrócić uwagę na funkcjonalność i aspekt praktyczny mebli. Przy dobrej argumentacji, może się okazać, że przekonasz go do kilku swoich sugestii. Pamiętaj jednak – nic na siłę!

Na co zwrócić uwagę wybierając meble młodzieżowe?

W salonach meblowych i wśród propozycji projektantów znaleźć można naprawdę interesujące zestawy. Kupując je w komplecie mamy pewność, że będą one ładnie się ze sobą komponować. A nawet ich późniejsze modyfikacje – które przeprowadzi nastolatek – będą bardziej atrakcyjne dla oka.

Zamiast kupować każdy mebel osobno, warto zdecydować się na komplet. Sporą kolekcję interesujących mebli – zarówno pod kątem kolorystyki, wzornictwa, jak i samych konstrukcji – oferuje MEBLIK.PL. Oprócz licznych propozycji, które dostępne są na ich stronie internetowej, można pokusić się również o stworzenie – przy ich pomocy – własnego indywidualnego projektu. To z pewnością przypadnie do gustu każdemu nastolatkowi. Grunt to odzwierciedlić swoją unikalną osobowość, prawda?

Pokój nastolatka

Pokój nastolatka

Zadaniem rodzica jest tutaj pomyślenie o funkcjonalności, wygodzie i praktyczności wybranych mebli. Łóżko i zestaw szafek, to nie jedyne elementy, które znajdą się w pokoju młodego człowieka. Obowiązkowo pojawią się w nim również biurko i krzesło do niego, a czasem również stolik, czy dodatkowe siedziska. Długie godziny spędzane przy biurku wymagają odpowiedniego wsparcia dla pleców. Niezwykle ważne jest tutaj dopasowane biurko i wygodne krzesło. Warto zadbać również o wygodny materac do łóżka, który zapewni odpowiednią regenerację podczas snu.

Leave a Reply