Najpiękniejsze odcienie szlachetnego marmuru w ekskluzywnym wnętrzu

marmur

Marmur to kamień szlachetny i jeden z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych, który od zawsze inspirował projektantów i architektów ekskluzywnych wnętrz. Materiał ten charakteryzuje się szerokim wachlarzem pastelowych kolorów, delikatnym połyskiem i gładkim wierzchem.

Marmur stosowano dawniej tylko we wnętrzach klasycznych i był to materiał, który był wyznacznikiem luksusu. Na chwilę obecną to z kolei eleganckie dopełnienie wystroju wnętrza, które przyjmuje formę okładziny ściennej, wykończenia podłogi, parapetów czy też blatów kuchennych. Ten szlachetny kamień możemy kupić w różnych barwach: od koloru białego, szarego, czerwonego, brązowego, aż do czarnego.

marmur

Marmur i jego odcienie w aranżacji wnętrz

Marmur to materiał, który pozwala na sięgnięcie po kontrasty: połączenie czarnego marmuru z jasnym marmurem daje klasyczne zestawienie czerni i bieli w wersji ekskluzywnej. Elegancja i wysoki standard takiego zestawienia tkwi w tym, że efekt marmuru nieosiągalny jest za pomocą sztucznych materiałów. Zarówno klasyczne, jak i bardziej kontrowersyjne odcienie nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalny, unikatowy charakter.

Marmur idealny nawet do łazienki

Powierzchnia marmuru jest bardzo gładka, przez co wiele osób twierdzi, że marmur jest zbyt śliski, by być wykorzystanym w łazience. Trzeba jednak mieć na uwadze, że marmur przeznaczony do łazienki poddaje się specjalnej obróbce, dzięki czemu powstaje faktura zapobiegająca ewentualnym poślizgnięciom.

Odcienie marmuru w połączeniu z innymi materiałami

Marmur niemal w każdym odcieniu bardzo dobrze komponuje się ze szkłem, metalem, złotem i mosiądzem. Ten szlachetny kamień bez najmniejszego problemu skomponujemy także z różnymi gatunkami drewna. Kompozycje marmuru z innymi materiałami ułatwia jego dostępność w wielu kolorach.

Kamień ten charakteryzuje unikatowy, ponadczasowy design, któremu nie zaszkodzi żaden sezonowy trend, który pojawia się w aranżacjach wnętrz. Nie bójmy się więc wykorzystywania tego materiału i odważnie stosujmy różne odcienie marmuru, co zapewni nam aranżację wnętrza, która będzie zachwycać przez lata i co najważniejsze nie wyjdzie z mody.

Leave a Reply