Kupujemy plafon sufitowy

Plafony cieszą się coraz większą popularnością. Są to urządzenia nie tylko praktyczne, ale także bardzo dekoracyjne. Pasują niemalże do każdej aranżacji, a że są dostępne w wielu wariantach, nie ma żadnego problemu z dopasowaniem ich do bieżącego wystroju wnętrza. Ten typ oświetlenia świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie mamy opcje do wyboru i czy warto zainwestować w plafony?

Nowoczesne plafony w Twoim mieszkaniu – na jakie się zdecydować?

Z całą pewnością możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o wybór plafonów. Jest to rodzaj oświetlenia, które nadawać będzie się do praktycznie każdego pomieszczenia – salonu, holu, sypialni, kuchni czy nawet łazienki. Jeśli zależy nam na wyrazistej formie czy też szukamy czegoś unikalnego, to warto zdecydować się na nowoczesne plafony o nietypowej formie czy też o ciekawym kształcie. W celu nadania wnętrzu charakteru warto dopasować obudowę plafonu do kolorystyki wnętrza czy ogólnie do jego wystroju. Osoby lubiące otaczać się błyszczącymi przedmiotami, z pewnością będą zadowolone ze stylowego plafonu w kolorze srebrnym. Z kolei bardziej eleganckim rozwiązaniem będzie plafon czarny. Ciekawą opcja są plafony LED, na które najczęściej decydują się osoby chcące zaoszczędzić i troszczące się o ekologię.

nowoczesne plafony

Dlaczego zakup plafonu to dobra inwestycja?

Plafony stanowią godną polecenia alternatywę dla klasycznego żyrandola, który zdaje się już wychodzić z mody. Są to urządzenia, które świetnie sprawdzą się niemalże w każdym pomieszczeniu. Mogą znaleźć się one nie tylko na suficie, ale także na ścianie. Plafony mogą być całkowicie zamknięte lub otwarte. Dają one duże możliwości aranżacyjne, gdyż mogą być wykonane z różnych materiałów – ze szła mlecznego lub mrożonego czy też nawet w wersji ciekawie przyozdobionej. Występują w wersji okrągłej, kwadratowej, półokrągłej, płaskiej kopuły czy nawet z elementami drewnianymi. Jako, że przylegają one blisko sufitu, nie zabierają za wiele miejsca. Bezproblemowo możemy nawet dostać plafon ona metalowym stelażu z kilkoma mniejszymi lampami o nieregularnym kształcie czy też modele o bardziej masywnej budowie i z unikalnym wzornictwem. Na korzyść plafonów przemawia także to, że dają one rozproszone światło, a więc wnętrze zostaje łagodnie oświetlone. Jako, że w sprzedaży znajdują się także plafony LED, możliwe jest cieszenie się nowoczesnym i jednocześnie energooszczędnym oświetleniem. Możliwość zdalnego sterowania natężeniem światła również jest ogromną zaletą plafonów.

Leave a Reply