Jak zagospodarować wnętrze szafy

Szafa to najważniejsze miejsce w naszej garderobie. Dlatego musimy pamiętać o tym, by utrzymywać w niej odpowiedni porządek. Jeśli o tym zapomnimy, wyszukanie odpowiedniego ubrania w krótkim czasie może okazać się niemożliwe.

Jak uporządkować szafę?

Uporządkowanie szafy jest wbrew pozorom czynnością czasochłonną. Dużo zależy też od tego, z jaką szafą mamy do czynienia. Inaczej będzie się porządkować dużą, rodzinną szafę na ubrania (na przykład przesuwną) a inaczej – małą szafkę przeznaczoną dla jednej, góra dwóch osób.

Jak zagospodarować wnętrze małej szafy?

Największym problemem małych szaf jest oczywiście ich rozmiar. Zwykle nie posiadają one w swoim wnętrzu specjalnie dużych komór. Dlatego jeśli chcemy zagospodarować wnętrze takiej szafy, musimy pamiętać najlepiej o składaniu naszej odzieży i to najlepiej w kostkę. Co ważne – dotyczy to również kurtek i garniturów. Dlatego też jeśli posiadamy małą szafę, będziemy musieli zaprzyjaźnić się również z żelazkiem. Prasowanie stanie się naszym chlebem powszednim…

Szafa na ubrania

Szafa na ubrania

Jak zagospodarować wnętrze dużej szafy?

W przypadku dużych szaf mamy już do czynienia ze znacznie większymi komorami. A to oznacza, że niektóre elementy naszej garderoby będziemy mogli rozwiesić. Dotyczy to szczególnie koszul, garniturów i kurtek.

Dużą szafę warto podzielić na strefy. Mogą być to strefy należące do poszczególnych domowników, bądź też strefy w których umiejscowione są konkretne rodzaje odzieży. W dużych szafach będziemy więc mogli wydzielić strefy odzieży zimowej, letniej a także – jesiennej i wiosennej.

Co ważne, wnętrze szaf o dużych gabarytach często można dostosować do własnych wymagań. Jak to zrobić? Najlepiej umiejscawiając półki szafy na odpowiedniej dla nas wysokości. Wtedy poszczególne komory będą miały zróżnicowaną pojemność.

Leave a Reply