Jak myć okna bez smug?

Pewnie od czasu do czasu myjemy okna w naszych domach. Jednak już pewnie nie raz zauważyliśmy, że lubią pojawiać się na nich charakterystyczne smugi. I chociaż potrafimy przy naszych oknach męczyć się naprawdę długo, to jednak efekt smug pozostaje. Co w takiej sytuacji zrobić?

Pomyśl o… świetle

Bardzo istotne jest to o jakiej porze roku i dnia myjesz swoje okna. Jeśli jest to np lato i światło słoneczne pada bezpośrednio na szyby, to nie łudź się, że na Twoich oknach smugi się nie pojawią.

Jak poradzić sobie z tym problemem? Odpowiedź jest bardzo prosta! Wystarczy, że umyjemy nasze okna w czasie gdy nie będzie na nie padało światło słońca. Wtedy będziemy mieli więcej czasu na dokładne oczyszczenie szyby.

Mycie okien

Mycie okien

Woda i dodatki

Jeśli perfekcyjne mycie szyb jest Ci bardzo bliskie to pamiętaj o tym, by dodać do wody nieco octu. Najlepiej na 9 miarek wody dolać 1 miarkę tej kwaśnej substancji. Tak przygotowanym preparatem spryskajmy okna i przetrzyjmy je papierowym ręcznikiem. Efekt pojawi się już po pierwszym myciu…

Dodatkiem do wody wcale nie musi być wyłącznie ocet. Doskonałym sposobem na pozbycie się smug jest połączenie wody i amoniaku. Na trzy miary wody dolejmy jedną miarę tej substancji a przekonamy się, że po spryskaniu i wytarciu szyb nasze smugi znikną.

Płyn do mycia naczyń

Mycie okien bez smug jest możliwe, jeśli… wykorzystamy w tym celu klasyczny płyn do mycia naczyń. Nie musi być to wcale płyn z górnej półki. Również tańsze i mniej znane produkty radzą sobie ze smugami bardzo dobrze.

A może odkurzacz?

Ciekawym i w pewnym stopniu egzotycznym rozwiązaniem jest tak zwany odkurzacz do okien. Jest to urządzenie, które przyłożone do okna usuwa z niego wodę i mydliny. Dlatego jak łatwo się domyślić, narzędzie to z powodzeniem poradzi sobie również ze smugami. Co ciekawe, nabycie takiego sprzętu jest dosyć proste. Jest on dostępny w większości marketów budowlanych.

Leave a Reply