Lampy wiszące – jak dobrać?

Lampy wiszące są często głównym źródłem światła w salonie, kuchni, czy przedpokoju. Nie tylko podkreślają, ale czasem nawet nadają wnętrzu określonego stylu. Bez wątpienia zawsze stanowią ozdobę pomieszczenia, wobec której nie sposób przejść obojętnie. Jak dobrać lampę wiszącą do aranżacji? Sprawdźmy.

Lampy wiszące jedno, czy wielopunktowe?

W sklepach znajdziemy lampy wiszące, które posiadają jedno źródło światła lub takie, które mają ich kilka. Jednopunktowe lampy wiszące będą bardzo dobrym wyborem dla wnętrz minimalistycznych, w których mają być jedynie małym akcentem dekoracyjnym dającym dobre naświetlenie konkretnego punktu. Jeśli chodzi natomiast o lampy wielopunktowe, to będą się one doskonale prezentować w bardziej okazałych i przestronnych wnętrzach. Mogą one również stanowić ich główną ozdobę, która będzie skupiać całą uwagę odwiedzających pomieszczenie gości.

lampy wiszące

Lampy wielopunktowe możemy umieścić w centralnym miejscu pokoju, np. nad stołem jadalnym, dzięki czemu efektownie go oświetlimy i nadamy całemu wnętrzu oryginalnego, a nawet uroczystego wyrazu.

Styl lampy dobierz do wnętrza

Lampa może dyktować styl Twojemu wnętrzu, uzupełniać aktualną aranżację lub też po prostu się do niej dostosować. To od Ciebie zależy, w jakim kierunku ostatecznie pójdziesz. Obok lamp minimalistycznych, które doskonale sprawdzają się we wnętrzach loftowych i industrialnych, coraz częściej i chętniej wybierane są do naszych mieszkań lampy znacznie bardziej okazałe. Z pewnością nie warto się takich „obawiać”. Będą one znakomitym dodatkiem nie tylko do eleganckiego i wymagającego wnętrza, ale również do tego znacznie skromniejszego. Nadadzą mu zupełnie innego charakteru i sprawią, że nastrój w nim będzie znacznie bardziej atrakcyjny zarówno dla mieszańców, jak i odwiedzających gości.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się lampy wiszące wielopunktowe w stylu retro. Będą one równie dobrze prezentować się we wnętrzach wykończonych klasycznie, jak i w takich, gdzie zależy nam na przełamaniu dominującego stylu.

Niewątpliwie warto zwrócić uwagę także na lampy proste w swoim wzornictwie, a jednak zaskakujące np. formą. Oświetlenie w geometrycznych kształtach bardzo dobrze będzie wyglądać we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim, w różnych typach pomieszczeń – w sypialni, gabinecie, czy nawet pokoju dziecięcym. Jeśli zależy nam na wprowadzeniu nowoczesnego i oryginalnego akcentu do wnętrza, to dobrym pomysłem jest wybór lampy wiszącej o niebanalnym ustawieniu żarówek. Z pewnością przyciągnie ona wzrok i będzie niebywałą ozdobą.

Leave a Reply