Jaka glazura do niewielkiej łazienki

Z całą pewnością możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup płytek łazienkowych, gdyż dostępne są one w różnych wersjach kolorystycznych oraz mogą mieć różne kształty, wzory i wielkość. Nie każdy jednak z nas może pochwalić się przestronną łazienką, w której to można zaszaleć podczas aranżowania wnętrza. W przypadku ograniczonego metrażu mamy trochę mniej możliwości aranżacyjnych, jednakże za pomocą dobrze dobranych płytek można optycznie powiększyć pomieszczenie i poczuć się bardziej komfortowo w domowym zaciszu.

Jaka glazura do niewielkiej łazienki?

Glazura świetnie sprawdza się w łazience, jednakże jak sprawić, aby małe wnętrze wyglądało estetycznie i nie zostało niepotrzebnie jeszcze bardziej zmniejszone optycznie? Z pewnością godne polecenia są płytki odbijające światło, czyli płytki z połyskiem rozpraszające światło i pozwalające optycznie powiększyć przestrzeń. W małej łazience świetnie sprawdzają się płytki w jasnych i chłodnych kolorach, dzięki czemu wnętrze wyda się optycznie większe. Chłodne kolory tworzą bowiem wrażenie przestrzeni. W przypadku ograniczonej powierzchni zaleca się kłaść duże płytki z regularnymi brzegami. Najlepiej jeśli będą położone bezfugowo, dzięki czemu można uzyskać efekt jednolitej płaszczyzny. Warto także, aby płytki te były z połyskiem, co dodatkowo rozświetli przestrzeń. Godnym polecenia rozwiązaniem jest również ułożenie płytek i wykończenie ścian zharmonizowanym kolorem, dzięki czemu wydłużymy optycznie ściany.

glazura

Co jeszcze sprawdzi się w przypadku małej łazienki?

W przypadku niewielkiej łazienki warto sięgnąć po prostokątne płytki, co pozwoli wrażenie większej szerokości wnętrza. Poszerzyć pomieszczenie można także poprzez zastosowanie jednego poziomego pasa w kontrastowym kolorze. Przyda się również lustro zlicowane z płytkami, dzięki czemu zyska się optycznie większą przestrzeń. Lustra idealnie sprawdzają się w przypadku niewielkiego metrażu, gdyż ich powierzchnie obijają światło, powierzając pomieszczenie.

Zaleca się także wystrzegać drobnych i kolorowych dekorów, gdyż stwarzają one w przypadku małego wnętrza niepotrzebne wrażenie chaosu. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą poziome i pionowe dekory, w zależności od tego czy nasza łazienka jest niska czy też wąska i długa. W celu wydłużenia pomieszczenia sięga się po pionowe dekory, a poszerzyć wnętrze można natomiast za pomocą poziomych dekorów i szerokich wzorów. Świetną opcją będą także schowki w zabudowie ceramicznej. W celu zyskania wolnej przestrzeni można wykorzystać zabudowę wykończoną płytkami ceramicznymi zamiast ustawiania szafek i zmniejszających wnętrze koszy.

Leave a Reply