Kuchnia otwarta w małym mieszkaniu

Posiadanie małego mieszkania na pozór wiąże się z masą ograniczeń, którym trzeba sprostać. Jednak w rzeczywistości istnieją sposoby, dzięki którym, nawet mała kuchnia może stać się przestronniejsza i optycznie większa. Najważniejsze jest po prostu zastosowanie pewnych istotnych trików.

Kuchnia otwarta na małe mieszkanie

Mniejsza przestrzeń sprawia, że bardzo często szukamy różnych rozwiązań, które pomogą nam, choćby optycznie powiększyć mieszkanie. Jednym z najlepszych rozwiązań jest połączenie kuchni z salonem, jadalnią lub też stworzenie jednego pomieszczenia łączącego wszystkie wcześniej wymienione strefy. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz upodobań.kuchnia otwarta

Najczęściej w małych mieszkaniach znajduje się kuchnia otwarta na salon. Takie rozwiązanie buduje niesamowicie rodzinny klimat. Wszystko to za sprawą tego, iż będąc w kuchni można brać udział w konwersacjach prowadzonych w salonie. W momencie kiedy do mieszkania przychodzą goście, takie rozwiązanie może być niezastąpione. Dodatkowym plusem jest również niesamowity zapach, który powstaje przy przygotowywaniu potraw i który z kolei przedostaje się również do salonu, tworząc jeszcze bardziej rodzinny klimat.

Sposoby na otwartą kuchnię

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy decydujemy się na kuchnie całkowicie połączona z salonem lub jadalnią, czy też na rozwiązanie częściowe. Oczywiście przy bardzo małej kuchni powinniśmy postawić zdecydowanie na pierwszą opcję. W innych przypadkach wybór jest kwestią indywidualną. Jednak czasem dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie drzwi lub framugi, które łączą oba pomieszczenia i zapewniają kontakt między osobami znajdującymi się w nich. Tym samym nie straci się miejsca na meble lub sprzęty.

Dobrym rozwiązaniem będzie też wstawienie niewielkiej ścianki działkowej, która da odrobinę prywatności. Najlepiej, aby nie sięgała ona aż do sufitu. W ten sposób oba pomieszczenia będą optycznie większe, ale przy okazji nie będzie widać wszystkich brudnych naczyń.

Detale mają znaczenie przy tworzeniu otwartej kuchni

Tak naprawdę kuchnia otwarta na salon ma sens tylko wtedy, kiedy będziemy pewni, że nie utrudni nam ona funkcjonowania w kuchni. W końcu takie rozwiązanie ma przynieść jedynie korzyści, a nie ograniczać przygotowywanie posiłków. Warto też zwrócić uwagę na, choćby symboliczne połączenie stylu kuchni oraz salonu. Jednym z dobrych sposobów jest wspólna podłoga, kolor mebli, czy też zamieszczenie dodatków przełamujących dystans między tymi strefami, mowa tutaj, np. o lampach.

Leave a Reply