Jaki okap kuchenny wybrać?

Okap kuchenny jest niezbędny w każdej kuchni ze względów praktycznych, dlatego powinien posiadać on nowoczesny wygląd. Okap kuchenny pochłania nieprzyjemne zapachy, dym oraz parę wodną wytwarzaną podczas gotowania. Wybór okapu kuchennego nie jest prosty, ponieważ na rynku możemy znaleźć wiele modeli. Więc każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od swoich wymagań oraz wielkości kuchni.

Jaki okap kuchenny wybrać?

Okap kuchenny

Okap kuchenny

Okap podszafkowy

Model ten jest idealny dla osób, które mają niewielką kuchnie, ponieważ zajmuje on niewiele miejsca. Mocowany jest pod szafką bezpośrednio nad kuchenką gazową. Jest niedrogi, ale jego użytkowanie niesie za sobą duże koszty.

Okap kominkowy

Model ten posiada długi komin, w którym znajduje się rura prowadząca do szybu wentylacyjnego. Model ten posiada nowoczesną stylizację oraz bardzo dużą wydajność. Zaletą tego typu okapów jest to, że wszelkie zanieczyszczenia odprowadzane są na zewnątrz domu przez szyb wentylacyjny. Tani w użytkowaniu. Mimo tak wielu zalet okap kominkowy nie jest dla osób, które nie mają otworu wentylacyjnego.

Okap wyspowy

Model ten podobny jest do okapu kominkowego jednak rożni się sposobem przymocowania do ściany. Okap wyspowy montowany jest do sufitu, ponieważ posiada znaczne rozmiary. Polecany jest dla osób, które posiadają przestronną kuchnie. Okap ten jest jednak bardzo drogi, ponieważ posiada nowoczesny wygląd, ale także można go zamontować w nietypowych miejscach. Wyposażony w wiele dodatkowych funkcji i tani w eksploatacji.

Okap teleskopowy

Model ten jest idealny dla osób, które mają niewielką kuchnie. Umieszcza się go w niewidocznym miejscu na dnie szafki kuchennej. Jest bardzo praktyczny składa się, bowiem z powierzchni pochłaniającej oraz szuflady. Jego wadą jest to, że działa, jako pochłaniacz w obiegu zamkniętym.Jest on wydajny oraz tani w użytkowaniu przez konsumenta.

Leave a Reply