Zalety dużego kredensu w kuchni

Kredens w kuchni to – używając języka wojskowego – miejsce strategiczne. To tutaj znajdują się podstawowe sztućce, talerze a nawet przyprawy. W pojemnym kredensie można znaleźć również te artykuły spożywcze, które nie wymagają przechowywania w niskiej temperaturze.

Praktyczne meble do kuchni – jak powinny wyglądać?

Podstawą każdej kuchni jest jej funkcjonalność. Nie ma co ukrywać – kuchnia, która nie posiada praktycznych i odpowiednio usytuowanych mebli, nigdy nie będzie dobrym miejscem pracy. Zastanówmy się więc, jak powinny wyglądać takie „praktyczne” meble kuchenne.

Kredens

Kredens

1. Stosowna pojemność – nie ma wątpliwości, że praktyczny mebel kuchenny powinien być pojemny. Co ważne powinien być on na tyle duży, by nie utrudniał poruszania się wewnątrz kuchni i jednocześnie by pomieścił on wszystkie najpotrzebniejsze sztućce i tym podobne artykuły.

2. Podział na segmenty – o tym, czy dany mebel jest praktyczny czy nie, decyduje przede wszystkim liczba półek. To one umożliwiają podział wnętrza mebla na poszczególne segmenty, wewnątrz których możemy schować artykuły, nie mogące być przechowywane ze sobą.

Zalety dużego kredensu w kuchni

Jednym z takich praktycznych mebli kuchennych powinien być kredens. Oczywiście według powyższych zasad powinien on być przede wszystkim duży. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą duży kredens?

1. Możliwość rozbudowy kuchni. To, że dziś mamy w kuchni określone sprzęty, wcale nie oznacza, że nasze możliwości kuchenne nie zostaną z biegiem czasu zwiększone. Idealny kredens do kuchni to taki, w którym znajdzie się trochę wolnego miejsca na dodatkowe wyposażenie kuchenne (np roboty kuchenne, frytkownicę itd).

2. Duży kredens to również… duży blat. A jak wiadomo, przestrzeni użytkowej w kuchni nigdy za wiele. Przy pewnej dozie pomysłowości możemy zadbać o to, by blat ten stał się dodatkowym miejscem na przygotowywanie posiłków. Oczywiście nie zapominajmy również o tym, by wcześniej to miejsce odpowiednio przygotować…

3. Tradycja… Jeśli jesteśmy kuchennymi tradycjonalistami, nie możemy zapomnieć o tym, że nasi dziadkowie posiadali również bardzo duże kredensy, w których można było schować dosłownie wszystko. Pamiętajmy, że tradycja w kuchni również jest ważna.

Leave a Reply