W poszukiwaniu energooszczędności i odpowiedniej wentylacji

Wentylatory to urządzenia mające szerokie zastosowanie w budownictwie. Bez nich nie może obejść się żadne pomieszczenie. Są one niezbędne do łazienek, jak również wszelkich innych pomieszczeń. Nowoczesne wentylatory zapewniają odpowiednią filtrację powietrza.

Nowoczesne technologie wykorzystane w wentylatorach łazienkowych

Skuteczny system wentylacji usuwa nadmiar wilgoci. Jeżeli tak się nie dzieje, skupiona para  wodna skrapla się, najczęściej można to zauważyć na lustrach i szybach. Niestety nadmiar skroplonej pary będzie negatywnie wpływał na dane pomieszczeni, powodując, że na zawilgoconych powierzchniach może rozwinąć się pleśń oraz bakterie.

Nowoczesne wentylatory łazienkowe, w skuteczny sposób odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Popularne są wentylatory osiowe, które są montowane w ścianie czy na suficie. Są wyposażone min. w regulowany hydrostat oraz czasowy wyłącznik.

Współczesne wentylatory pracują cicho i charakteryzują się długą bezawaryjnością. Zazwyczaj są to modele z  łożyskami ślizgowymi lub kulkowymi.

Niecodzienna dekoracja wnętrza

Wentylatory sufitowe oprócz swojej głównej funkcji, jaką jest dbałość o rodzaj powietrza w domu, mogą stanowić element dekoracyjny. Szeroki wybór tego typu urządzeń pozwala na zakup odpowiedniego wentylatora do danego pomieszczenia. Do kuchni, gabinetu czy sypialni można dobrać konkretny model odpowiadający stylowi wnętrza. Są one starannie wykonane z dbałością o każdy detal, posiadają bogate wzornictwo. Niektóre z wentylatorów są sterowane na pilota. Taka funkcja zapewnia komfort i wygodę użytkowania. Wentylatory posiadają zróżnicowaną moc pracy oraz zazwyczaj dwa kierunki ruchu.

Wentylatory dachowe

Wśród różnych rodzajów wentylatorów należy wspomnieć również o wentylatorach dachowych, które są niezbędnym elementem każdego budynku. Na rynku dostępne są różne ich warianty, różnią  się wielkością i wydajnością oraz zastosowaniem. Ze względu na zastosowanie wyróżnia się wentylatory do obiektów mieszkalnych, przemysłowych, gastronomicznych, sanitarnych czy też rolniczych.

Wentylatory dachowe

Wentylatory dachowe zazwyczaj posiadają wirnik bębnowy, który zapewnia ciągłą, cichą pracę. Silnik tego urządzenia jest odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami, charakteryzuje się małym zużyciem energii. Modelem bardzo odpornym na zanieczyszczenia są wentylatory dachowe z wirnikiem promieniowym, pracują one jednak głośniej od wyżej wymienionego modelu.

W miejscach gdzie występuje zanieczyszczenie powietrza przetłaczanego substancjami żrącymi, stosuje się wentylatory dachowe w wykonaniu kwasoodpornym. Są one przystosowane do pracy w trudnych warunkach.

One Response

  1. Anonim 10 stycznia, 2020

Leave a Reply